اندیشکده اسما

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

درباره ما

1.مشاوره، تدوین، ارزیابی و پیاده سازی فرآیندهای 1.1)تحلیل،طراحی، ارزیابی و طبقه بندی مشاغل، 1.2.)برنامه ریزی منابع انسانی، 1.3)شناسایی، انتخاب و استخدام کارکنان از جمله طراحی و برگزاری کانون های ارزیابی و توسعه سرمایه انسانی، 1.4)آشناسازی و جامعه پذیری کارکنان، 1.5)مدیریت عملکرد کارکنان و برنامه های جبران خدمات، مزایا و پاداش، 1.6)توسعه و توانمندسازی، رشد فردی، جانشین پروری و بهبود و ارتقاء مسیر شغلی فردی و سازمانی، 1.7)ارتقاء فرهنگ سازمانی، اخلاق حرفه ای و تعمیق پروتکل های حرفه ای و 1.8)روابط کار و جدایی از سازمان

2.مشاوره و انجام مطالعات کاربردی تهیه الگوها و راه حل های ایرانی اسلامی برای پیشرفت سرمایه انسانی

3.ارائه کلیه خدمات مشاوره، مطالعات کاربردی، پیاده سازی و نظارت محتوایی و اجرایی بر فرآیندها در زمینه های مدیریت استراتژیک، مدیریت دولتی، مدیریت مالی و مهندسی ریسک، مدیریت پروژه، مدیریت و برنامه ریزی شهری و مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات

4.برنامه ریزی و برپایی همایش ها، سمینارها، کنفرانس های تخصصی و کاربردی در زمینه موضوعات فعالیت موسسه

5.طراحی، ایجاد، راه‌اندازی، بکارگیری و توسعه روش‌ها و فرایند‌های شکل‌دهی و نیز ترویج استفاده از راه‌حل‌های خلاقانه، نوآورانه و بهره‌ور، به منظور بهبود عملکرد فردی و سازمانی در حوزه خط‌مشی‌گذاری عمومی

6.مشاوره هزینه کرد بودجه و سرمایه در راستای افزایش بهره‌وری خط‌مشی‌گذاری عمومی با استفاده از روش‌های خلاقانه و نوآورانه

7.ایجاد و گسترش ادبیات علمی و نوآورانه در حوزه خط‌مشی‌گذاری عمومی به خصوص در بدنه دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی

8.ایجاد بستر همکاری و هم‌افزایی میان خبرگان، مدیران و فعالین حوزه خط‌مشی‌گذاری عمومی در کشور با هدف شکل‌گیری یک فهم و زبان مشترک در زیست‌بوم خط‌مشی‌گذاری عمومی حول محور نوآوری و فناوری

اندیشکده سیاست پژوهی منابع انسانی اسما، در تاریخ 16/05/1395 ابتدا با نام اندیشکده بین المللی سیاست و مدیریت آرا توسط مرکز پژوهشی علم و فناوری آرا و نقش آفرینی برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه های تهران به ثبت رسید.(از تاریخ 03/06/1399 نام موسسه به عنوان جدید تغییر یافت.)

مسیر شکل گیری، رشد و نمو اندیشکده سیاست پژوهی منابع انسانی اسما تا به شکل و کیفیت امروز، نتیجه تجربه زیسته و همه اتفاقات کوچک و بزرگی است که برای جمعی از سرمایه های انسانی کشور رخ داد و آنها را نسبت به به حوزه سیاست پژوهی علاقمند ساخت.

ما ابتدا جمعی کوچک از اندیشکده راهبردی انقلاب اسلامی بودیم که درکنار افرا، اسرا و سرآمد وظیفه تولید منابع آموزشی و ارتقای سطح مهارتهای خانواده آرا را برعهده داشتیم. دست یابی به الگوی تربیت نخبگان حاکمیتی (کارگزاران مطلوب نظام جمهوری اسلامی)، گران باری بود که از درگاه ایزدمنان مسالت داشتیم تا آن را به سرمنزل برسانیم. تاسیس مدرسه عالی سیاستگذاری ایران خانه آمال ما، و شبکه ملی سیاستگذاری ثمره آن آرزو بود تا بتوانیم به زعم خود دِینمان را به گفتمان انقلاب اسلامی ادا نماییم.

در این مسیر عزیزان بسیاری همراه و کمک حال ما بودند. استاد و کارشناسانی که هنوز از حضور برخی از آنها محفل ما روشن است و رویش های جدیدی که امروز به همکاری شان مفتخریم.

الویت پیش روی ما ایجاد تجربه نوینی از خط مشی گذاری؛ و عمومی سازی ادبیات سیاست گذاری و حکمرانی موسسه است. برای دست یابی به این مهم؛ به کارگیری ظرفیت های جوان و توانمند برای تولید محتوای کیفی، استفاده از فناوری ها و سامانه های نوین و بازطراحی دوره ها و سرفصل ها در حال پیگیری است.

امیدواریم در آغاز فصل بعدی حیات اسما، توانسته باشیم نتایج درخشانی در حوزه سرمایه انسانی و خط مشی گذاری از خود برجای گذاشته باشیم و مدرسه حکمرانی اسما را به نسل های آتی آن بسپاریم، که ان شاء الله هزاران منزل از ما پیشتر هستند.

ساسان زارع
ساسان زارع

هم بنیان گذار، سهامدار وعضو هیئت مدیره

حامد حاجی ابراهیم زرگر
حامد حاجی ابراهیم زرگر

سهامدار

عطاء اله هرندی
عطاء اله هرندی

سهامدار

محمد محمدی
محمد محمدی

عضو هیئت مدیره

حمید محمدعلی زاده
حمید محمدعلی زاده

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل

خط مشی گذاری عمومی

حامد دهقانان
حامد دهقانان

استاد دروس

اسماعیل عبدی
اسماعیل عبدی

استاد دروس

محسن ردادی
محسن ردادی

استاد دروس

حسین بابائی مجرد
حسین بابائی مجرد

استاد دروس