تلفن: 021 8899 3175
تهران ،بلوار کشاورز، تقاطع خیابان وصال شیرازی، دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران
امضای تفاهم نامه همکاری

امضای تفاهم نامه همکاری

امضای تفاهم نامه همکاری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اندیشکده سیاست پژوهی منابع انسانی اسما، این تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی حکمرانی کوتاه‌مدت و میان‌مدت و با هدف کمک به تعالی حکمرانی در کشور، توسطدکتر ساسان زارع رئیس هیأت مدیره اندیشکده سیاست‌پژوهی منابع انسانی اسماء، دکتر سید محمد مقیمی سرپرست دانشگاه تهران، دکتر محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری امضا و مبادله شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، دوره‌های آموزشی حکمرانی در بستر مجازی یا کلاس‌های حضوری با تدریس اساتید دانشگاه و با استفاده از ظرفیت‌های مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران، اندیشکده سیاست‌پژوهی منابع انسانی اسماء و مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در مسائل مبتلابه کشور با محوریت حکمرانی از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است. مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری نیز ضمن حمایت مادی و معنوی از فرآیند برگزاری دوره‌های آموزشی حکمرانی، با فراهم کردن بسترهای لازم برای همکاری دانش‌پذیران دوره‌های حکمرانی در تیم‌های مطالعاتی این مرکز، در این تفاهم‌نامه مشارکت دارد.

دکتر سید محمد مقیمی، سرپرست دانشگاه تهران عصر سه‌شنبه ۲۵ آبان ماه در نشست انعقاد این تفاهم‌نامه سه‌جانبه، با اشاره به طراحی و پیگیری ایده راه‌اندازی دانشکده حکمرانی به عنوان دانشکده‌ای میان‌رشته‌ای، گفت: مطالعه اولیه برای راه‌اندازی دانشکده حکمرانی انجام شده و مأموریت‌های این دانشکده را طراحی و تدوین کرده‌ایم.

دکتر مقیمی، هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی حکمرانی و در گام بعد طراحی و ایجاد رشته‌های حکمرانی را درهم آمیختن مهارت فنی و تئوریک با مهارت‌های مدیریتی و تربیت مدیرانی در تراز نظام اسلامی دانست.

دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نیز در این نشست، عنوان کرد: در دانشگاه‌ها سعی کرده‌ایم بعد فنی و تئوریک موضوعات را خوب پوشش دهیم ولی در بحث آموزش مهارت‌های مدیریتی کمتر توجه شده است. در دوره‌های حکمرانی که قرار است برگزار شود، امیدواریم دانشگاه تهران با استفاده از ظرفیت کل کشور بتواند به جبران این خلا کمک کند.

خیاطیان با استقبال از برنامه ساختارمند دانشگاه تهران برای تربیت افراد موثر در حوزه حکمرانی، ابراز امیدواری کرد: با نقش‌آفرینی جدی دانشگاه تهران بتوانیم برای جبران خلاهایمان در حکمرانی، هم در الگوسازی و پیاده‌سازی و اجرا و هم در تربیت افراد متخصص، متعهد و صاحب دانش و توان مدیریتی، قدم‌های مثبتی برداریم.

دکتر ساسان زارع، رئیس هیأت مدیره اندیشکده سیاست‌پژوهی منابع انسانی اسماء نیز به تشریح ظرفیت‌های این اندیشکده در حوزه مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی حکمرانی پرداخت.

در پایان این نشست، تفاهم‌نامه همکاری بین دکتر سید محمد مقیمی سرپرست دانشگاه تهران، دکتر محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و دکتر ساسان زارع رئیس هیأت مدیره اندیشکده سیاست‌پژوهی منابع انسانی اسماء مبادله شد.فرم ارسال نظرات
Copyright 2023 Andishkadeh Asma. All rights reserved.
در خبرنامه پیامکی موسسه اسما عضو شوید تا:
در جریان دوره‌های جدید و تخفیفات دوره‌ها قرار گیرید.
فرصت‌های شغلی شبکه فارغ‌التحصیلان اسما برای شما ارسال شود.
از رویدادها و نشست‌های علمی موسسه اسما مطلع شوید.
هر زمان که بخواهید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.
نام
نام خانوادگی
تلفن
ایمیل
تاریخ تولد
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.
از اینکه در خبرنامه پیامکی اندیشکده اسماء عضو شدید سپاسگزاریم.